Cinsel Heyecanı Artıran Unsurlardan Birisi Parfüm Kullanmak

  A+
  A-

  KOKU: Koku ile cinsel heyecan arasında ilgi olduğu en ilkel toplumlarda bile yeter derecede bilinmekte idi. Eski Mısır kraliçesi Kloepatra‘nın koku sürünme işlemiyle beraber süslenmesi altı saatini alırdı. Bugünkü iptidai kabileler arasında yer alan Tahiti’de genç kadınlar, erkekleri üzerinde cinsel heyecan yaratmak için saçlarına koku sürer, vücutlarını kokulu yağlarla yağlar ve bu cinsel çekicilik kazanmak için yaptıkları uğraş, bir hayli zamanlarını alır. Avustralya’da ise bu, gelenek halini almıştır.

  Şöyle ki Avustralyalı genç erkek, eşini tahrik etmek istediğinde «jeanjeta» denilen bir bitkinin kökü ve kabuğundaki sıvıyı bütün vücuduna sürer. Sıvı erkeğin ter kokusuyla karıştığı zaman, eşinde cinsel istek uyandırmış olur.

  Çok eski çağlardan zamanımıza gelinceye kadar çeşitli yazarlar, mendile ve iç çamaşırına sinen pis kokmayan ter kokusunun birçok kadın ve erkeklerde tahrik edici bir etki yarattığını belirtmektedir. Yine eski Hind ve Çin uygarlıkları zamanında bazı çiçek kokuları yanında «misk» ve «menekşe hülasası» kullanılmaktaydı. Bunlar bugün de kullanılmaktadır. Nitekim parfüm endüstrisinin günden güne gelişmekte oluşu ve en çok iş yapan bir endüstri kolu sayılışı kokunun cinsel hayatta oynadığı önemli rolün belirgin bir sonucudur.

  İslam dini güzel kokuyu kadına da erkeğe de helal kılmıştır. Ancak kadınlar için dışarıda koku sürünmelerini yasak kılmıştır. Bunun sebebi güzel kokunun yabancı erkekleri cezbetmesidir.

  Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki: «Bana dünyanızdan üç şey sevdirildi: Göz aydınlığını namaz, güzel koku ve kadın.» (1)

  Peygamberimiz hadislerinde buyurduğu gibi güzel kokuyu sever ve kullanır, kullanılmasına da teşvik ederdi. Bunun sebebi güzel kokunun hem cemiyet içinde pis kokuları giderici özelliğinden, hem de kadın ve erkeğin cinselliklerinde büyük bir etkinliği olduğundandır. Eşleri birbirine bağlayacak güzel olan her şey dinimizde helal kılınmış, bizzat peygamber (s.a.v) efendimiz uygulamakla ümmetine teşvik etmiştir. Şimdi dinimizin kokuda kadın ve erkeğe tanıdığı sınırlamadan bahsedelim.

  Erkeğin koku sürünmesi

  Cuma ve Bayram namazlarında, ve düğün gibi topluluklara iştirak edildiğinde erkeklerin koku sürünmeleri sünnettir. Koku sürünen erkekler için, kadınların bulunduğu topluluklara iştirak etmeme gibi bir sınırlama yoktur.

  Güzel koku kullanımında erkekler için bir tek yasaklayıcı ölçü konulmuştur.

  Erkeğe kadınımsı tüm davranışları yasak kılan İslam, güzel koku kullanımında da kadınlara has olan rengi belirgin kokuyu yasak kılar.

  Ya’la b. Mürre (r.a.) anlatıyor:

  Allah’ın Resûlü Ya’la’nın yüzünde rengi belirgin bir koku görünce:

  – Karın var mı? diye sordu. (Yani bu koku sana karından mı bulaştı?)

  Ya’la:

  – Hayır, karım yok, ey Allah’ın Resûlü! diye cevab verdi.

  O zaman Resûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu:

  – Eve git, hemen bu kokuyu yıka, onu yıka. Bir daha da sakın böyle (rengi belirgin) bir koku sürünme. (2)

  Görüldüğü üzere, Resulullah (s.a.v) sürüldüğünde rengini belli eden koku sürünmeyi yasak kılmıştır. Çünkü kadınlara özgü her türlü davranışları yapan erkeklere, Allah (c.c) lanet etmiştir. Böyle kimselerin namazı Allah katında kabul olunmadığı gibi cenazesinde de melekler hazır bulunmaz. Sonuç olarak diyebiliriz ki, alkol içermeyen, belirgin bir renk oluşturmayan sıvı ve katı bütün koku ve kokulu maddeler erkekler için helaldir.

  Kadının koku sürünmesi

  İslam, erkeğe olduğu gibi kadına da güzel koku sürünmeyi helal kılmıştır. Ne yar ki yaratılış olarak cazibeli olan kadın, güzel koku süründüğünde daha bir cazibe kazandığından onlara bazı sınırlamalar getirilmiştir. Bu da, dışarı çıktıklarında koku, makyaj v.s. her türlü süsün yasaklanmasıdır.

  İslam, kadını kocasına karşı olabildiğince dişi olmaya çağırırken, yabancı erkeklere karşı korunmaya çağırmaktadır. Buna göre kadın, erkeğine cazibeli görünmek için meşru olan her türlü cinsel tahrik unsurlarını uygulamalıdır.

  Kadın adet halinde de koku sürünmelidir: Kadın, cinsel çekiciliğinin zayıfladığı, aybaşı kanının tiksindirici koku yarattığı ay hali döneminde de koku sürünmeli, hatta bu dönemde temiz olmaya daha bir dikkat etmelidir. Böylece kadın, erkeğinin gözünde her zaman cazibeliliğini koruyacaktır.

  Kaynak: Turan Yazılım – Mürşit 5 – İlmihal – Evlilik Hayatı Ve Mahremiyetleri

  (1) Mişkâtü’l-Mesâbih. c: 2. s: 669. – (2) Mişkâtü’l-Mesâbih K. Libas.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.