Cinsellik Konusunda ve Cinsel İlişki Öncesi Bilinmesi Gerekenler

  A+
  A-

  Cinsel İlişkiden Önce Bilinmesi Ve Yapılması Gerekenler

  Karısıyla yatmak isteğini duyan bir erkek önce meşru olan güzel söz ve hareketlerle karısını hazırlamalıdır. Sonra da kendi işini bitirir bitirmez kalkmamalı ve karısının tatmin olmasını ve zevk duymasını sağlamalıdır. Zira kadının bedeni daha geç hislenir ancak duygu itibarıyla erkekten daha fazladır.

  Kocasının okşamasından bütün bedeni zevk alır. Bazı cahil erkekler vardır ki kadınların daha geç tatmin olduklarını bilmediklerinden kadınları tatmin etmez ya da tatmin edemezler. Kadın da böyle bir birleşmeden zevk duymaz. Erkek gayet soğukkanlı ve sabırlı olmalı işi aceleye getirmemelidir.

  Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki: «Zevcenizle münasebette bulunduğunuzda kendiniz hoşlandığınız kadar zevcenizin (cinsi) ihtiyacını da gidermeden ondan ayrılmayın (1) »

  Resulullah, yatağına yatan erkekleri, aileleriyle şakalaşıp oynaşmadan münasebette bulunmalarını nehyetmiştir.

  Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki; «İnsanın, yayı ile ok atması, atına idman yaptırması ve zevcesiyle oynaşmasının dışında kalan bütün oyunlar boştur. Bunlar haktandır ve doğrudur.(2) »

  Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki: «Üç şey vardır ki bunlar, erkeğin acizliğini gösterir:

  a-) Sevdiği kimseyi görür, fakat adını bilemez.

  b-) Müslüman kardeşinin ikramını reddederse.

  c-) Öpmeden oynaşmadan karısıyla münasebette bulunur da kendi işi biter bitmez, (hemen kalkar) hanımının işinin bitmesini (tatmin olmasını) beklemez (3) »

  Erkek münasebetten evvel kadının tam anlamıyla tahrik olup zevk almasına kadar kendisini tutmalı, kadınla sevişmeli, ve onu da aldığı zevke ortak etmelidir.

  Böylece her iki tarafın zevkleri birbirine yakın zamanlarda hatta aynı anda tatmin olur. Kadın kocasının kendisini sevmesine ve kendisiyle ilgilenmesine ve yakınlık göstermesine göre daha çabuk tahrik olur ve bu yakınlıktan duyduğu zevk bütün benliğini kaplar.

  Erkekle kadın arasındaki sevişme ne derece uzarsa kadının duyacağı aşk ve zevk o derece güzel olur. Bunun için de sevişmenin daha çok uzamasını ister. Hele erkeğin kadının hassas yerlerini sevmesi onun tam anlamıyla doyuma ulaştırır. Koca karısının şehvetini tahrik edecek yer ve noktaları çok iyi bilmelidir.

  Nota bilmeyen birine en güzel müzik aletini verseniz onu çalabilir mi? Tabii ki çalamaz. Kadın da öyledir. Kadın, kendini sevmeyen ve tahrik edemeyen erkeğin yakınlığından bir zevk almadığı gibi erkeğe de bir zevk veremez. Kadının kendisi tatmin etmesini bekleyen erkek bilmelidir ki, ilk tatmin etme görevi kendinindir. Bu türlü oyunlarda erkek kadına ne verebilirse onun karşılığını alır. Bu zevki anlayabilmek birleşmeye ve yakınlaşmaya bambaşka bir yenilik ve zevk verir.

  Erkek karısıyla istediği zaman cinsi münasebette bulunabilir. Buna kimse bir şey diyemez. Ancak fazla boşalmaların erkeği güçsüz, halsiz kılacağı göz önüne alınırsa, en doğru olanının kuvvetli arzu duyulduğunda ilişki yapılmasıdır.

  Ashabdan Cabir b. Abdullah (r. anh) anlatıyor:

  «Resulullah (s.a.v.) bir kadın gördü. Sonra da kalktı eşlerinden Zeyneb (r. anha)’nın yanına girdi ve cinsi münasebette bulundu. Daha sonra da ashabın yanına döndü ve şöyle öğütte bulundu:

  – Kadın (erkeklere yöneldiğinde) şeytan görünümünde yönelir. Sizden biriniz bir kadın görür de onu beğenirse, eşine gelsin (ve cinsel münasebette bulunsun) çünkü beğendiği kadında bulunanın aynısı kendi eşinde de vardır.»

  Kuvvetli arzu duyulduğu zaman cinsi münasebete teşvik buyrulması, günaha sarılmaması içindir. Bunun için, hadis de dikkat edilecek olunursa, zaman ayırımı yapılmamıştır.

  Kaynak: Turan Yazılım – Mürşit 5 – Evlilik Hayatı Ve Mahremiyetleri

  (1) Feyzül-Kadir, c: 1, s: 325. – (2) Et-Tac, c: 2. s: 309. – (3) Levamiu’l-Ukul. c: 4, s: 627. —

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.