Münafıkların Özellikleri Nelerdir?

  A+
  A-

  İyi bilmiş olunuz ki adı Müslüman dahi olsa münafıkların Müslümanlara gerçek iman ehillerine şeytandan çok zararı var. İki dünya bir araya gelse onlarda tek yüz olmaz. Çünkü münafıklar iki yüzlüdür. Allah’ın rızasını değil, kendi isteğine şahısları görünce yüzüne konuşması ile arkadan konuşması birbirini tutmaz.

  Yüze dost, arka dönünce en büyük düşman olur. Olmaya ki siz münafıklara can ve mal ile ırz ve namus ile teslim olasınız. Kati sürette yasaktır. Sonra perişan eder. Yuvanı temelinden bozar. Artık münafığın vurmuş olduğu darbeyi dünya mahkemesi halledemez. İş ahiret mahkemesine kalır. Orada da Hazret-i Allah diyecek ki: “Münafıkların hakkında ben ayet gönderdim. Hiç işitmediniz mi? Niçin bu duruma düştünüz?”. Hazret-i Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimiz diyecek ki: “Benim hiç sahih hadisi mi duymadınız mı? Münafıklığın en büyük alameti her konuştuğunda mutlaka yalan söylemezse o huzur bulamaz.

  Münafıkların Görevleri

  • Birinci görevi: Yalan söylemek
  • İkinci görevi: Emanete hıyanet,
  • Üçüncü görevi: söz verip sözünden caymaktır”.

  Allah şerrinden muhafaza eylesin.

  Münafıklar aynı zehirli yılanlara benzer. Her ne kadar kafasını ezsen kuyruğuyla zehirlemeye yine çaba gösterir. Zaten münafıklar akrep misalidir. Her zaman için Müslümanlara fırsat buldukça eliyle, diliyle, ağzı ile, muamelesi ile fırsatına düşürdü mü onun görevi hakiki Müslümanları birbirine düşürüp zehirlemek. İşte görem sizi ki ayık olunuz. Uyanık olup da toruna ve fırsatına düşmeyin.

  • Düşersen eline, bela olur başına
  • İyi bil ki zehir katar aşına
  • Münafığa kız verme
  • Verirse kızını alma
  • Geçerse kapısından geçme
  • Verirse suyundan içme
  • Konuşup sırrını açma

  İyi bil ki seni görünüşte bal ile karşılasa mümkün değil, münafığın elinden verilen bal zehirlidir. Zehirden şifa, münafıktan vefa asla bekleme. Belki siz diyeceksiniz bu ne demektir.

  Bunu Cenabı Allah’ın göndermiş olduğu Kur’an-ı Kerim’de apaçık Müslümanlara çok zararlı olduğu bildiriliyor. Kusura bakmayın. İhtiraz eden Kur’an-ı Kerim’den öğrenebilir.

  Hakkıyla Allah’a kul, Peygamber’e ümmet olan hiç kimseye zararı olmaz. Vatana ve memlekete, dünya ve ahirete yarar ve menfaati olur.

  Biz birbirimize düşman olup, dış düşmanlara karşı eğer birbirimizi yıpratıp, zayıflarsak hiçbir düşmanı yenemeyiz. Yenilgiye uğrarız.

  Allah bizlere Kur’an-ı Kerim’de emrediyor; İslam’da siz nifak çıkarmayın. Her ne yönden olursa olsun, nifak sizi küçük düşürür.

  Hazret-i Allah kendi rızasından ve muhabbetinden ümmeti Muhammedi ve içinde de bizleri uzak tutmasın.

  Biz daima vatana, memlekete, millete hakkıyla Allah için ve vatan için çalışan devlet adamlarımıza dua edeceğiz.

  Dua bir beldenin, memleketin, millet ve devletin en büyük şifa ve yararıdır. Bize Hazret-i Allah yardımcı olsun, İnşallah amin.

  Kaynak: Turan Yazılım / Mürşit 5 / Tasavvuf / Sırr-ı A’zam / C:1

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.