Peygamberimizin Tavsiye Ettiği Zikirler

  A+
  A-

  Sevgili Peygamberimiz buyuruyor ki;  Benim ve benden önceki peygamberlerin söylediğimiz en üstün söz, ”La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh” sözüdür.

  Sevgili Peygamberimiz buyuruyor ki; Her gün yüz kere “La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir” diye kimse,on köle azad etmiş gibi olur,kendisine yüz sevap yazılır,yüz günahı silinir, o gün akşama kadar şeytanın kötülüklerinden güvenlikte olur.Bu ibadeti söylediğimiz miktardan fazla yapandan başka,hiç kimse  Hiçbir ibadetle bu seviyeye ulaşamaz.

  Sevgili Peygamberimiz buyuruyor ki; Güzelce abdest aldıktan sonra gözlerini göğe çevirip,”Eşhedü en la ilahe illallahü vahdehu la şerike leh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulü” diyen kimse için mutlaka cennet kapıları açılır ve dilediği kapıdan içeri girer.

  Sevgili Peygamberimiz buyuruyor ki; Günde iki yüz defa “La ilahe illallahü vahdehu la şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir” diyen kimseye, bu ibadeti daha fazla yapanlar dışında ne daha önce yaşayan yetişebilir, ne de daha sonra yaşayacaklar geçebilir.

  Sevgili Peygamberimiz buyuruyor ki; Sokaklarda gezerken “La ilahe illallahü vahdehu la şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir” duasını okuyan kimsenin bir milyon günahı bağışlanır, defterine bir milyon sevap yazılır ve cennette kendisi için bir köşk yapılır

  Sevgili Peygamberimiz buyuruyor ki; Kim gece uykusundan uyanıp “La ilahe illallahü vahdehu la şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir. Sübhanallahi velhamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahu ekber ve la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” der ve sonra Allah’tan bağışlanma dilerse,Allah onu bağışlar.D ua ederse Allah duasını, abdest alıp namaz kılarsa namazını kabul eder.

  Kaynak: İmam Gazali / İhyau Ulumi’d-Din

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.